Laleye Değer, İstanbulluya Değer...

“ÇOCUK LALE ŞENLİĞİ” MİZ TÜM COŞKUSUYLA DEVAM EDİYOR

                        22.04.2015

 Çocuklar , büyük coşku ile 2. Çocuk Lale Şenliği’ mizin rekleri ile buluşurken İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Sn. Mehmet İhsan Şimşek ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn Cemil Sarıcı şenliğimizde bizleri yalnız bırakmadılar.

 

 

     Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Çocuk Lale Şenliğimiz tüm coşkusu ile devam ederken Beyoğlu ilçesinden İstiklal İlkokulu, Pirireis Ortaokulu, Taksim Ortaokulu, Muallim Cevdet İlkokulu, Kaptanpaşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de şenliğimizin renkleri ile buluştular.
Çocuklarımız soğuk mevsimde diktikleri lale soğanlarının renklerine kavuşmalarına şahit oldular. Dikim alanını renk cümbüşü içinde gören çocukların gözlerindeki sevinç ve coşku görülmeye değerdi. Önce diktikleri lale soğanlarının hangi renk çiçek açtığını büyük heyecanla ve hayretle izleyen, sevinç içinde olan çocuklar, lalelerin güzelliklerini yaşatmak ve kalıcı eser bırakmak adına görsel sanatla buluşturdular.
“Çocuk Gözüyle Lale “ Resim sergimizde sergilenmek üzere enerjik ve Lale sevdalısı çocuklarımız ile resim ve atölye çalışmaları gerçekleştirdik. Origami sanatı ile laleler yaptık.
Çocuklarımıza ait eserlerin sergilendiği “Çocuk Gözüyle Lale” konulu görsel sanatlarını ve atölye çalışmalarını içeren sergimizi, Festival süresince Emirgan Korusu İstanbul Lale Vakfı binamızda ziyaret edebilirsiniz. Tüm halkımız davetlidir.