Laleye Değer, İstanbulluya Değer...

1. LALE ŞENLİĞİMİZ BÜYÜK COŞKUYLA BAŞLADI

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı işbirliği ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin aktif katılımı ile 2013 yılının Aralık ayında “ Lale Kardeşliği Buluşması” etkinliğimizi İstanbul Lale Vakfı olarak gerçekleştirmiştik.

Soğuğa rağmen lale soğanlarını mevsimi gereği bir kış gününde dikmekten çok memnun olan çocuklarımızla bugün sıcak bir bahar gününde tekrar bir araya geldik.

Bu yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz Lale Şenliğimize geçen yıl lale soğanlarını birlikte diktiğimiz okullar ile hazırlandık. Emirgan İlkokulu, Tuncay Artun Ortaokulu, Osman Saçmacı İlkokulu ve Recaizade Ekrem Ortaokulu başta olmak üzere birkaç okul ve Özel Akasya Çocuk Yuvası’ ndan miniklerimizle şenlik çerçevesinde çeşitli etkinlikler yaptık.

Çocuklar laleyi yerinde keşfetmek ve sürdürülebilir çevre bilincini edinmek amacı ile soğuk kış gününde ektikleri soğanların, güzel bir bahar gününde laleye dönüşümünü ve renk cümbüşünü izlemek için İstanbul Lale Vakfı’ nda bir araya geldik. Önce rengarenk açmış laleleri gezdik, yerinde inceledik.
Kendi ektikleri soğanların rengarenk açmış, güzel bir çiçeğe dönüşmüş halini büyük bir şaşkınlık, hayret, ilgi ve coşku içinde izlerken yaşadıkları mutluluklarına ortak olduk.
Emirgan Korusu’ ndaki güzellikleri hep beraber gezdikten sonra çocuklarımızla birlikte görsel sanat etkinliklerinde bulunduk. Çocuklarımızla birlikte resimler yaptık, dev lalelerin üzerine el boyaması yaptık, laleler çizdik. Origami sanatı ile hep beraber rengarenk laleler yaptık.
Çocuklarımızın yapmış olduğu bu güzel görsel sanat etkinlikleri, 1. Lale Şenliği çerçevesince ”Çocuk Gözü İle Lale” Resim Sergisi adı altında, 23-27 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Lale Vakfı sergi alanında siz değerli İstanbulluların ziyaretini bekliyor. Lale Şenliğimizde küçük hediye ve sürprizlerimiz de miniklerimizi bekliyor