Laleye Değer, İstanbulluya Değer...

2. ÇOCUK LALE ŞENLİĞİ TÜM COŞKUSUYLA BAŞLADI

 20.04.2015

 İstanbul Lale Vakfı, Onursal Başkanımız Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ ın tam destek verdiği çocukları lale ile buluşturan “Çocuk Lale Şenliği” nin bu yıl ikincisini düzenledi.

 

 

Beyoğlu ilçesine ait ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan gruplar ile Lale soğanının dikim mevsimi olan Kasım ayında soğanları toprakla buluşturmuştuk. Çocuklar büyük heyecanla gelişim sürecini , soğanlarından hangi renk lale çiçeğinin çıkacağını sabırsızlık içinde beklediler. Ve çocuklar ile lalerin büyük buluşması “Lale Şenliği” ile gerçekleşti. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Lale Şenliğimizin ilk gününde Hüviyet Bekir İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Sururi Ortaokulu, Hasköy Ortaokulu ve Hoca İsak İmam Hatip Ortaokulu katılım sağladı.
Çocuklarımız soğuk mevsimde diktiği lale soğanlarını büyük coşku ve heyecanla güneşli bir bahar gününde hangi renk olduğunu görmek için Emrigan Korusu’ nda buluştu. Önce diktikleri lale soğanlarının hangi renk çiçek açtığını büyük heyecanla ve hayretle izleyen,sevinç içinde olan çocuklar sonrasında Lale Vakfı binasında gerek Emirgan Korusu’ ndaki lalelerden, gerekse kendi diktikleri lalelerinden esinlenerek bu sefer laleyi görsel sanatla buluşturdular.
2. Çocuk Lale Şenliği’ nde ayrıca “Çocuk Gözüyle Lale “ Resim sergisinde sergilenmek üzere enerjik ve Lale sevdalısı çocuklarımız ile resim ve elişi üzerine değişik etkinlikler gerçekleştirip origami sanatı ile laleler yaptık. Bu yıl farklı olarak gecen yılki etkinliklere katılmış ve lale sevdalısı olan laleden vazgeçemeyen “LALE GÖNÜLLÜLERİ” ne kavuştuk. Lale Gönüllüleri, minik elleriyle yapılan etkinliklerde lale sevdalısı ailemize yeni katılan çocuklarımızı asiste edip yardımcı oldular.
Çocuklarımızın bizzat kendilerinin yaptığı lale konulu eserlerini 23 nisan haftası itibarı ile ve Festival süresince İstanbul Lale Vakfı binamızda ziyaret edebilirsiniz. Tüm halkımız davetlidir.