Laleye Değer, İstanbulluya Değer...

5. Dünya Lale Zirvesi İstanbul´da Yapıldı...

5. Dünya Lale Zirvesi 14-15 Kasım 2013 tarihinde 12 ülkeden delegelerin katılımıyla İstanbul´da yapıldı. Bu yıl ki teması "Lale ; Doğada , Tarihte ve Sanatta " olarak belirlenen zirvenin Haliç Kongre Merkezi´nde yapılan 1. gün oturumunda toplantıya katılan yerli ve yabancı uzmanlar , bilim adamları bildirilerini sundular.

Zirvenin 2. gününde Emirgan Korusunda Delegelerin ve Vatandaşlarında katıldığı "Dünya Dostluk Lalesi" dikimi töreni yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mimar Sayın Kadir Topbaş Dünya Lale Zirvesi Başkanı Sayın Michel GAUTYER ile İstanbul Lale Vakfı Başkanı Bahattin Ulusan ve diğer delegasyon dostluk lalelerini elleriyle diktiler.

Zirvenin kapanış oturumu yine Emirgan´da bulunan İstanbul Lale Müze ve Araştırma Merkezi´nde İstanbul Lale Vakfı´nın ev sahipliğinde yapıldı. Katılımcı ülkelerin kendi Festivallerini anlattığı sunumla başlayan kapanış oturumu delegasyonun Dünya Lale Zirvesi Bildirisi´nin imzalamasıyla son buldu. Delegasyonun oy birliği ile bir sonraki zirvenin de Güney Kore´de yapılmasına karar verildi.

5. Dünya Lale Zirvesi Programı için lütfen buraya tıklayınız.