Laleye Değer, İstanbulluya Değer...

LALE KARDEŞİLİĞİ BULUŞMALARI HEYECANLA BAŞLADI

(27.11.2015)

LALE KARDEŞİLİĞİ BULUŞMALARI HEYECANLA BAŞLADI                

Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Lale Kardeşliği Buluşmaları heyecan ve coşku içinde başladı. Minik lale kardeşleri soğuk havaya aldırış etmeden lale soğanlarının çevresinde coşkuyla buluştu,
İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı M. İhsan ŞİMŞEK, Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürü Ömer ÇEBİ, İstanbul Lale Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Hasan HACIBEKTAŞOĞLU ve Park Bahçeler Müdürlüklerinin Müdür yardımcıları ve şeflerinin katılımlarıyla ilk buluşmamızı gerçekleştirdik.

 

İstanbul Lale Vakfı olarak her yıl düzenlediğimiz Lale Kardeşliği Buluşmaları çerçevesinde 27 Kasım Salı  ilk gününde lale ve çevre gönüllüsü minik misafirlerimizi giderek artan ilgi ve coşkuyla ağırladık. İBB Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ ndan 40 öğrencimizle birlikte ilk lale soğanlarını toprakla buluşturduk. Dikim için soğuk havayı seven lale soğanları, isimlerinin de yazılı olduğu tabelalar ile birlikte nisan ayında görsel şölen eşliğinde lale kardeşlerini bekliyor olacak.
Lale kardeşliğine geçen yıl 250 öğrencimiz katılım sağlarken bu yıl etkinlik çerçevesinde toplamda 350 öğrencimizi daha kazanmayı hedeflemekteyiz. Lale kardeşliği buluşmaları büyük bir aile olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemektedir. İnteraktif etkinliğimiz bir hafta süresince devam edecektir.