Laleye Değer, İstanbulluya Değer...

LALE KARDEŞLERİ NİSANDA YENİDEN BULUŞACAK

 İstanbul Lale Vakfı’ nın bu yıl ikincisini düzenlendiği LALE KARDEŞLİĞİ BULUŞMALARI adı altında lale ile çocukları buluşturma etkinliği bugün sona erdi. Bugün de Taksim Ortaokulu ve Pirireis Ortaokulu öğrencileri ile nisanda açacak laleleri diktik.

Çocuklar yaparak öğreniyorlar…
Daha önceden çiçeğini gördüklerini ama lale soğanı hiç görmediklerini söyleyen çocuklar güzel lalelerin bir soğandan meydana geldiğini hayretle dinlediler. Heyecanları gözlerinden okunan çocuklar büyük coşku ile lale soğanlarını toprakla kavuşturdu. Şimdi merakla Nisanın gelmesini bekliyorlar.

Çocuklar ailelerini Nisanda Lale Festivali’ nde Emirgan Korusu’ na davet ediyor…
İstanbul Lale Vakfı etkinliğin ikinci ayağı olarak çocukları Nisan ayında tekrar ağırlayacak. Diktikleri soğanların hangi tür lale olduğunu gözlemlemek için ve Lale Festivali’ nde Koru’daki güzellikleri görebilmek amacı ile okullarımızla tekrar buluşacağız.

Nisan’ da Lale Festivali’ nde “Çocuk Gözü İle Lale Sergisi” ne
tüm İstanbulluları davet ediyoruz…

Çocuklarımızla lale üzerine resim görsel sanat etkinlikleri düzenleyeceğiz ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftasında “ Çocuk Gözü İle Lale Sergisi” adı altında İstanbul Lale Vakfı Sergi Salonu’ nda sergileyeceğiz. Çocuklarımızın gözünden renklerin dansını görmek isteyen tüm İstanbullular şimdiden 23 Nisan haftasındaki Çocuk Gözü İle Lale Sergisi” ne davetlidir.